Tento online film je zaradený v nasledovných kategóriách:

drámy, komédie, rok 1991

Je krátko po vojne a do chlapčenskej triedy jednej zo škôl na předměststí Prahy chodí tiež desaťročný Eda Souček so svojim kamarátom Tondo. Rovnako ako ostatné spolužiaci, tiež Eda s Tondo úplne ignorujú pokusy rezignovanej učiteľky Maxovej o výučbu a skôr než o učivo sa zaujímajú o farbu jej nohavičiek. Niet divu, že sa učiteľka jedného dňa zblázni a na jej miesto nastúpi nový učiteľ. Volá sa Igor Hnízdo a vymyká sa všetkým učiteľom, ktoré chlapci do tej doby poznali.
Chodí vo vojenskej uniforme, na opasku má skutočnú pištoľ a okamžite zavedie v triede tuhý režim, ktorého súčasťou sú tiež veľmi svižná paličku a pútavá rozprávanie o vojnových zážitkoch, ktorými učiteľ prekladá preberanú učebnú látku. Hoci sú jeho metódy nečakane účinné, začnú sa veľmi skoro na učiteľom sťahovať mraky. Nielenže niektorí tak úplne neveria jeho hrdinským historkám, ale navyše sa začne prejavovať jeho slabosť pre nežné pohlavie. Ohrdnutý tramvajákova manželka, ktorú Hnízdo opustí kvôli koketným študentkám, dvojčatám Fabiánovým, totiž napíše udanie a učiteľovi hrozí trest za mravný delikt. Hoci sa Eda rovnako ako ostatné postaví za svojho obľúbeného učiteľa, začína si uvedomovať, že tým pravým hrdinom pre neho v skutočnosti nie je okázalo hrdinský učiteľ, ale jeho puntičkársky otecko Fanouš Souček, so svojim nenápadným, všedným napriek tomu však skutočným hrdinstvom.

Watch live streaming video from coloscs at livestream.com


Film sa nedá spustiť? Film v HD kvalite a s dabingom je po registrácii dostupný na tejto stránke. Ak si chceš film stiahnuť do svojho PC je to možné cez tento odkaz. Registrácia je na 7 dní ZDARMA

Comments are closed.