Tento online film je zaradený v nasledovných kategóriách:

kresťanské, rok 2014

Mária je slepá a hluchá. Jej postihnutie uzatvorilo na celé roky jej osobný svet na život v ústraní. Má strach z neznáma, má živočíšne prejavy a má minimálne rozvinutú schopnosť komunikovať s okolím.
Všetko sa však postupne začína meniť, keď Máriu jej otec priváža do Larnay neďaleko Poitiers, kde sa rehoľné sestry starajú o hluchonemé a inak podobne postihnuté dievčatá. Máriu si vezme do opatery rehoľná sestra Marguerite. Začiatky sú veľmi ťažké. Marguerite musí s Máriou pravidelne bojovať, pretože nie je ochotná sa nechať ani len učesať. Postupom času sa z divožienky Márie stáva upravená mladá dáma, ktorá sa neustále učí novým veciam. Neskôr začne Marguerite učiť Máriu aj posunkovej reči, ktorú celkom úspešne zvláda. Keď prichádzajú po čase za Máriou jej rodičia, tak ju takmer nespoznávajú. Film vrcholí Margueritinou chorobou a jej úmrtím, na ktoré dokázala Máriu pripraviť tak, že túto stratu berie len ako niečo dočasné, s vedomím toho, že sa obe môžu napokon stretnúť v nebi.
Mária Heurtinová sa vďaka obetavosti Marguerite a vďaka vlastnej húževnatosti a Božej pomoci naučila tiež Braillovo písmo, písanie na stroji, šitie, pletenie, učila sa dejepis, zemepis a vďaka tomu je jej príbeh považovaný akoby za zázrak.


Film sa nedá spustiť? Film v HD kvalite a s dabingom je po registrácii dostupný na tejto stránke. Ak si chceš film stiahnuť do svojho PC je to možné cez tento odkaz. Registrácia je na 7 dní ZDARMA

Comments are closed.